Барселона разби гостуващия Севиля с класиката 3:0 в среща от междинния 30-и кръг в испанската Примера дивисион под почти непрестанен дъжд на „Камп Ноу”.

Каталунците си решиха мача в рамките на само осем минути след красив гол на Луис Суарес (25) със задна ножица и две попадения на аржентинската звезда Лионел Меси (28, 33), завърнал се в игра след наказание и разписал се първия път след пас на уругваеца. Той удари и греда още в 4-ата минута след подаване на Суарес. Четири минути след това Н’Зонзи пропусна най-изгодното положение за гостите сам срещу вратаря.

След почивката андалуци заиграха по-активно и Тер Щеген трябваше да се намесва след удари на Пабло Сарабия. Ракитич и Пако Алкасер пък пропуснаха за домакините. В добавеното време Витоло от гостите бе изгонен след поредица от нарушения.

С успеха си Барса събра 69 точки и временно се изкачи на върха във временното класиране преди визитата на Реал (Мадрид) срещу Леганес. Севиля е на четвърта позиция с 58 точки.