ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Реал (Мадрид) загуби от Барселона с 0:1 в първото Ел Класико от полуфиналите на турнира за Купата на Краля. Каталунците стигнаха до успеха след автогол в 27-ата минута на Едер Милитао и имат аванс преди реванша на "Камп Ноу" на 5 април. Капитанът им Серхио Бускетс пък записа рекорд с 46-ото си участие в Ел Класико, задминавайки Лионел Меси и Серхио Рамос.

Домакините започнаха по-активно и след 12 минути игра Винисиус Жуниор центрира към Бензема, който прати топката зад Тер Щеген, но французинът бе в засада и попадението не бе зачетено.

Барса отговори с центриране на Рафиня в наказателното поле, което обаче не бе достатъчно добро, а "кралете" продължиха да играят по-добре. В 16-ата минута Тер Щеген излезе, за да улови топката след центриране на Винисиус, а минута след това Модри центрира от корнер и германският страж боксира.

В 27-ата минута Франк Кесие излезе сам срещу Куртоа, който изби удара му, но за негово нещастие топката се удари в Едер Милитао и влетя във вратата за 0:1. Седем минути след автогола Лука Модрич стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата на гостите. До края на полувремето "кралете" се опитаха да изравнят, но първо Дани Карвахал не намери целта, а след това Тер Щеген спаси удар на Федерико Валверде.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Четири минути след почивката Винисиус Жуниор получи топката в наказателното поле, но ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер.

Играчите на Карло Анчелоти продължиха да натискат, но не отправяха точни удари, с които да застрашат вратата на Тер Щеген. В 70-ата минута Гави опита с глава да преодолее Куртоа, но прати топката встрани от вратата. Две минути след това Феран Торес пусна към Кесие, който шутира и топката се удари в крака на Ансу Фати, а това помогна на Куртоа да я хване.

В 79-ата минута Милитао опита изстрел извън наказателното поле, но не успя да намери очертанията на вратата. Шест минути след това Ансу Фати овладя топката в пеналта на домакините, но Рюдигер блокира удара му и топката излезе в корнер.

В 90-ата минута Родриго шутира от далечна дистанция и топката премина на сантиметри покрай вратата на каталунците.

РЕАЛ (МАДРИД) - БАРСЕЛОНА 0:1
0:1 Едер Милитао (27-автогол)

Реал (Мадрид): Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Едер Милитао , Антонио Рюдигер, Начо  (67Родриго), Едуардо Камавинга, Тони Кроос (74Орелиен Чуамени), Лука Модрич (84Алваро Родригес), Федерико Валверде , Винисиус Жуниор , Карим Бензема
Резерви: Андрий Лунин, Луис Лопес, Алваро Одриосола, Хесус Вайехо, Лукас Васкес, Орелиен Чуамени, Дани Себайос, Еден Азар, Марко Асенсио, Мариано Диас, Родриго, Алваро Родригес
Треньор: Карло Анчелоти

Барселона: Марк-Андре тер Стеген, Роналд Араухо, Жул Кунде, Маркос Алонсо, Алехандро Балде, Френки де Йонг, Серхио Бускетс, Франк Кесие  (86Сержи Роберто), Рафиня  (69Ансу Фати), Феран Торес, Гави
Резерви: Инаки Пеня, Арнау Тенас, Ерик Гарсия, Ансу Фати, Сержи Роберто, Андреас Кристенсен, Жорди Алба, Анхел Аларкон, Пабло Торе, Естанис Педрола
Треньор: Шави Ернандес

Стадион: "Сантяго Бернабеу", Мадрид
Съдия: Хосе Мунуера

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР