Барселона беше много близо до нова издънка на чужд терен в Примера дивисион, но все пак успя да надвие последния в класирането Леганес с 2:1. Двубоят беше от 14-ия кръг, а след измъчената победа Лео Меси и компания продължават да водят в класирането с 28 точки. Реал (Мадрид) е с 25, а от 22:00 часа тази вечер приема Реал Сосиедад.

При гостуването на Леганес каталунците губеха до 53-ата минута, когато Луис Суарес изравни. Преди това Ен-Несири откри за домакините в 12-ата, а победното попадение за Барселона отбеляза Артуро Видал. Той вкара в 79-ата минута след рикошет в тялото на футболист на Леганес. Домакините са последни в класирането с едва 6 точки.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

В срещата днес треньорът на Барселона Ернесто Валверде даде шанс за изява на сенегалеца Муса Ваг. 21-годишният десен защитник записа дебют за каталунците в Примера дивисион.

За Барселона в сряда предстои домакински мач срещу Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига, след което в неделя е гостуването на Атлетико (Мадрид).