Реал (Мадрид) стигна до обрат и победа с 2:1 над Елче в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига. Герой за "кралете" стана Карим Бензема, който вкара и двете попадения. Дани Калво бе точен за гостите.

Реал изигра неубедителен двубой, а първото полувреме гостите имаха добри възможности. Бензема и Винисиус се отчетоха с пропуски за тима на Зинедин Зидан.

В 61-ата минута Дани Калво засече топката с глава отблизо след центриране от корнер и гостите изненадващо поведоха в резултата.

В 73-ата минута Карим Бензема върна Реал в двубоя, насочвайки топката в десния ъгъл - 1:1. В добавеното време на срещата отново Бензема бе в прегръдките на съотборниците си и донесе победата на "белия балет".

Със спечелените три точки тимът на Зидан вече има актив от 57 точки на втората позиция. Елче е точно над чертата с 24 точки.