ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Шампионът Реал (Мадрид) завърши 1:1 у дома с Осасуна в седмия кръг и допусна първа грешка от началото на сезона в испанската Ла Лига, оставяйки големия съперник Барселона на върха във временното класиране. Винисиус Жуниор (42) вкара за "белия балет", а Кике Гарсия (50) изравни. Завърналият се в игра след травма Карим Бензема пропуска трета поредна дузпа срещу този съперник, а фаулиралият го Давид Гарсия бе изгонен с червен картон.

Футболистите на Карло Анчелоти доминираха през целия мач, а гостите от Памплона рядко играеха с топката. Украинският страж Андрий Лунин за първи път пазеше за "кралете" на "Сантяго Бернабеу" и имаше късмет при ударите на Абде и Мой Гомес, които не намериха целта.

Три минути преди почивката "кралете" материализираха превъзходството си. Винисиус Жуниор опита да намери съотборник в наказателното поле, а неговото центриране не бе докоснато от нито един футболист и изненада вратаря, за да е озове топката в мрежата за 1:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След спокойно начало на втората част Осасуна изравни в 50-ата минута, когато Кике Гарсия по великолепен начин засече центриране на Унай Гарсия и с глава прехвърли Лунин за 1:1.

Анчелоти реагира с двойна смята и пусна в игра Валверде и Камавинга, а Себайос и Чуамени напуснаха терена. Последва силен период за Реал и натискът доведе до дузпа в 75-ата минута след намесата на ВАР за нарушение на Давид Гарсия срещу Карим Бензема. Гостите останаха в намален състав след директен червен картон за нарушилия правилата Гарсия, а потърпевшният Бензема шутира от бялата точка в напречната греда и пропусна трета поредна дузпа срещу този съперник, след като в предния мач между двата отбора французинът не успя на два пъти да преодолее Серхио Ерера. Секунди по-късно нападателят прати топката в мрежата, но имаше засада. До края на мача финалният натиск на домакините не им донесе успех и те взеха само точка, отстъпвайки първото място.

След равенството Реал остава втори с 18 точки и по-лоша голова разлика от Барселона. Осасуна е на шеста позиция с 13 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!