Реал (Мадрид) разби у дома Селта с 5:2 в среща от четвъртия кръг на испанската Ла Лига и зарадва феновете си при завръщането "Сантяго Бернабеу" след 560 дни, в които легендарният стадион бе реконструиран.

Санти Мина (4) от гостите даде старт на головата фиеста с ранно попадение след пас на Яго Аспас. Карим Бензема (24) изравни след асистнция на Федерико Валверде, но тимът от Виго отново поведе с гол на аржентинеца Франко Черви (1:2) и запази аванса си до края на първата част.

Карим Бензема (46) възстанови равенството веднага след почивката след подаване на Мигел Гутиерес, а след това сам асистира на Винисиус Жуниор (54) за пълния обрат. Новото попълнение Едуардо Камавинга (72) се разписа за 4:1, а Карим Бензема (87-дузпа) оформи своя хеттрик и крайния резултат.

След успеха си „кралският“ клуб се върна на върха с актив от 10 точки, колкото имат още Валенсия и шампионът Атлетико (Мадрид). Селта е на 18-а позиция с едва една точка.

В други срещи от кръга по-рано през деня Валенсия спечели с 4:1 при визитата си на Осасуна, а Реал Сосиедад победи Кадис с 2:0 също като гост.