Бетис победи Райо Валекано с 2:1 като гост в първа среща от полуфинала им за Купата на Краля.

Срещата започна перфектно за домакините от „Вайекас“, които поведоха още в 5-ата минута. Десният бек Иван Балиу центрира към лявото крило Алваро Гарсия, който останал на празна врата реализира с глава за 1:0.

Бетис успя да изравни резултата в 26-ата минута с хубав удар на Борха Иглесиас от границата на наказателното поле, с който не остави никакви шансове на Столе Димитриевски.

Втората част започна с по-добра игра от гостите. Натискът даде резултат в 68-ата минута, когато след подаване на Кристиян Тейо, Уилиям Карвальо се оказа на отлична позиция и с елегантен удар промуши топката зад Димитриевски за крайното 2:1 в полза на гостите.

Реваншът е на 3 март, а в другата битла за финала се срещат екзекуторът на Барселона и Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао) и Валенция, като срещите им са на 10 февруари и 2 март.