Бетис постигна важна победа в домакинството си на Валядолид с 2:1 в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

И трите гола паднаха през първата част. Хуанми (2) откри резултата след пас на Серхио Каналес, но Кайл Ларин (30) изравни след контраатака. Все пак Серхио Каналес донесе успеха на севилци в четвъртата минута от добавеното време на първото полувреме от дузпа.

До края мача играчите на Мануел Пелегрини създадоха още няколко положения, но пък и техният вратар Клаудио Браво направи още едно отлично спасяване, с което запази трите точки.

След успеха Бетис се настани на петата позиция с 37 точки, докато Валядолид остава на 14-о място с 24 точки, с четири повече от първия отбор под чертата Валенсия.

По-рано през деня с десет души на терена Селта вкара гол в последните секунди и измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Реал Сосиедад.

Двубоят на "Реале Арена" в Сан Себастиан се развиваше изцяло по вкуса на домакините, които взеха аванс още в петата минута чрез гол на Микел Оярсабал.

Гостите от Селта бяха по-активният отбор на терена, но натискът им не даваше никакъв резултат. В 51-вата минута Яго Аспас пропусна най-добрия шанс за изравняване, стреляйки с глава в страничната греда.

Проблемите за гостите от Виго се увеличиха допълнително четвърт час преди края, когато Ренато Тапла бе изгонен за втори жълт картон.

Веднага след това Такефуса Кубо пропусна отлична възможност за втори гол и в крайна сметка това се оказа решаващо.

При последната си атака в мача в петата минута на добавеното време Селта изравни, след като Робин льо Норман си вкара автогол.

С равенството Реал Сосиедад остава на трето място в класирането с 43 точки от 22 мача, докато Селта има 24 точки и заема 13-о място.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!