Бетис победи като гост градския съперник Севиля с 5:3 в истинско зрелище от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Фабиан Руис (1) откри резултата още в първите секунди след асистенция на Хоакин, но Уисам Бен Йедер (13) сравнително бързо изравни за домакините след подаване на Серхио Ескудеро. Мароканецът Зоуахир Федал (21) даде нов аванс на Бетис след втори голов пас на Хоакин, а Симон Кяер (40) възстанови равенството още преди почивката след извеждащо подаване на Франко Васкес.

През втората част Бетис дръпна сериозно с попадения на Риза Дурмиси (63) и Серхио Леон (65), възползвали се от пасове на Будебус и Кристиан Тейо. Французинът Клемент Ленгле (67) бързо върна интригата и домакините натиснаха, но в последните секунди Кристиан Тейо (90+5) оформи крайния резултат.

След седмата си победа за сезона Бетис се изкачи до осма позиция с 24 точки. Севиля записа седмо поражение и остава на пето място с 29 точки.