Съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа Бетис постигна петата си победа в Ла Лига от 6 мача този сезон. Отборът на Мануел Пелегрини успя да постигне обрат над Жирона - 2:1, и е трети в класирането.

Каталунците поведоха в резултата още в седмата минута чрез Арнау Мартинес. Новият национал на Испания Борха Иглеасиас успя да изравни от дузпа в 15-ата минута. Малко по-късно треньорът на Жирона Микел бе изгонен от пейката с червен картон.

В 71-вата минута Играесиас донеса пълния успех на тима от Севиля - 2:1.

Бетис вече има 15 точки от 6 мача и е трети. Реал (Мадрид) също е с 15 преди дербито с Атлетико (М) тази вечер. Лидерът Барселона има 16 т.

В друг мач от първенството на Испания Реал Сосиедад се наложи над Еспаньол също с 2:1. Домакините събраха 10 точки и се изкачиха до осмото място в класирането. Еспаньол е на 17-ата позиция с едва 4.

По-рано днес Виляреал и Севиля завършиха 1:1.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!