Леванте загуби у дома от Бетис с 0:2 в среща от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и да вземе аванс. След почивката в 55-ата минута Чема от домакините си вкара автогол, а Серхио Леон (69) удвои преднината на гостите след асистенция на Адан. До края на мача домакините от Валенсия не намериха сили за попадение, с което да възродят надеждите си за нещо повече.

След 11-ия си успех за сезона Бетис се изкачи на седма позиция с 36 точки и започна да мечтае за Европа, след като изостава само на четири точки от градския си съперник Севиля, който заема шестата позиция. Леванте е точно над опасната зона, заемайки 17-о място с 20 точки и има аванс от една точка пред 18-ия Лас Палмас.