Виляреал победи Лас Палмас с 3:1 в мач, който закри 8-ия кръг на Ла Лига. Бившият вратар на Локомотив (Пловдив) Динко Хоркаш дебютира в испанския елит с екипа на тима от Канарските острови. Стражът успя да спаси дузпа, която самият той предизвика.

Никола Пепе откри секунди преди почивката - 1:В 47-ата минута Фабио Силва обаче копна топката над Диего Конде за 1:1.

В 50-ата минута Динко Хоркаш извърши нарушение за дузпа, но след това парира изстрела от 11-те метра на Алекс Баена.

Шест минути след това мощен изстрел на Аднан Янузай се отби в напречната греда.

В 84-ата минута Бари намери пространство в наказателното поле и стреля, пращайки топката във вратата на Хоркаш. Първоначално страничният съдия вдигна флага си за засада, но след прегледа с ВАР, голът остана и Виляреал поведе в резултата.

В 7-ата минута на добавеното време Алекс Баена пое топката в собствената си половина и след самостоятелен рейд с диагонален изстрел прати топката във вратата на Хоркаш за крайното 3:1.