Диего Коста беляза в типичния си стил завръщането си в Примера дивисион. Испанският национал завърши с гол и червен картон при победата на Атлетико (Мадрид) с 2:0 над Хетафе в мач от 18 кръг.

Анхел Кореа откри резултата в 18-ата минута, когато се разписа след пас на Антоан Гризман. Отпечатъкът на Диего Коста върху мача се състоя през второто полувреме.

В 62-ата минута испанският национал извърши нарушение и получи жълт картон. Шест минути по-късно от границата на вратарското поле засече пас на Шиме Върсалко и удвои резултата. Коста напусна терена, за да празнува попадението си с феновете и в резултат на това получи втори жълт картон от съдията Хосе Луис Мунера Монтеро.

Така Диего Коста се разписа в първите си два мача за Атлетико след трансфера си от Челси. В сряда той беше точен при успеха с 4:0 над Леида в мач за Кралската купа. С днешната си победа „дюшекчиите“ събраха актив от 39 точки и сана второ място, на шест зад лидера Барселона. Хетафе е осми с 23.