Бетис елиминира с 2:1 градския си съперник Севиля от турнира за Купата на Краля в Испания. В доиграването от осминафиналния двубой воденият от Мануел Пелегрини тим успя да надвие избраниците на Юлен Лопетеги и след гол на Серхио Каналес се класира напред.

Двубоят започна в събота, но при резултат 1:1 бе прекратен в 39-ата минута, след като фен хвърли от трибуните прът на терена, който удари по главата Жоан Жордан от Севиля. Преди инцидента Папу Гомес бе дал аванс на Севиля с гол в 35-ата минута, а четири по-късно Набил Фекир изравни с точно изпълнение директно от корнер.

По-рано днес от Севиля обявиха чрез официална декларация, че не са съгласни с решението срещата да бъде доиграна днес, но добавиха, че ще се съобразят с него и все пак ще излязат на терена. Спорът в неделния ден протече пред празни трибуни.