Бетис и Севиля завършиха при 1:1 в градското дерби от 17-ия кръг на Примера дивисион. Равенството между двата тима не беше постигано от близо две години, като Севиля спечели три мача след това, а Бетис един.

Домакините започнаха по-надъхано дербито, а Набил Фекир и Серхио Каналес пропуснаха да открият резултата.

Напук на случващото се на терена Севиля поведе след хубав удар от движене на Сусо за 1:0 в 48-ата минута. само две по-късно обаче Диего Карлос фаулира Лорен Морон и Каналес изравни от дузпа.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Четвърт час по-късно Бетис отново имаше възможност да стреля от бялата точка, но Фекир пропусна да донесе победата на "зелено-белите", които създадоха три пъти повече положения от съперника, но взеха само точка от мача.

Севиля остава на пета позиция в класирането с 27 точки, осем по-малко от лидера Атлетико, а Бетис е на девета позиция с 20.