Бетис изтърва два гола аванса и завърши 2:2 у дома с Валенсия в първия мач от 1/2-финала им в турнира за Купата на Краля. В другия 1/2-финал ден по-рано Барселона и Реал (Мадрид) направиха 1:1 на „Камп Ноу“.

През първата част феновете на „Бенито Виямарин“ видяха само един гол и той падна в самия ѝ край чрез Лорон Морон (45), който даде преднина на домакините след пас на Сидней.

Скоро след почивката Хоакин (54) удвои аванса на тима от Севиля, който след попадението се дръпна в защита. „Прилепите“ намалиха с гол на Денис Черишев (70), а асистиралият му Кевин Гамейро (90+2) ги спаси от загубата в тази среща, разписвайки се в последните секунди след подаване на Родриго.

Реваншът на „Местая“ във Валенсия е на 28 февруари (четвъртък) от 22:00 българско време.