Последният в класирането Лас Палмас завърши 2:2 у дома с Еспаньол в среща от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Жерард Морено (19 ,41) изведе гостите от Барселона напред в резултата и удвои аванса им след асистенции на Лео Баптистао и Серхио Гарсия.

След почивката Луик Реми (80) върна интригата след пас на Толедо, а драмата настъпи в края. Аржентинецът Джонатан Кайери (89) успя да изравни, а в 90-ата минута „канарчетата” можеха и да стигнат и до победа, но след насочване с глава на Реми топката се отби в напречната греда.

В добавеното време Лас Палмас имаше още една чиста възможност за пълен успех, след като получи дузпа, но Жонатан Виера пропусна от бялата точка.

След ремито „канарчетата” остават последни с 11 точки. Еспаньол е 16-и със 17 точки.