Атлетик (Билбао) се класира за финала на турнира за Купата на Краля след загуба с 1:2 от Гранада, но заради гол на чужд терен (1:0 в първата среща) ще спори за трофея.

Двубоят тази вечер в Гранада премина с безрезултатно първо полувреме, но втората част започна с гол за домакините (1:0), дело на Карлос Фернандес, с което беше изравнен общият резултат в битката.

Домакините бяха още по-близо до класиране на финал след гол за 2:0 на Херман Санчес четвърт час преди края (2:0). Радостта им обаче продължи едва пет минути и Юри Берчиче попари местните фенове с попадение за Атлетик за 2:1, с което тимът му се класира за финала заради гол на чужд терен.

В битката за отличието (18 април в Севиля) съперник ще му бъде другият баски гранд Реал Сосиедад, справил се снощи с изненадата Мирандес с 1:0.