Новият член на Примера дивисион Жирона измъкна 3:3 като гост на Селта в мач от 7 кръг на испанския елит, след като стигна до изравнително попадение в края на двубоя. Срещата премина през обрати и разменено водачество в резултата.

Пионе Систо изведе Селта напред в 9-ата минута. Много бързо гостите обърнаха резултата в своя полза. Порту изравни само минути по-късно, а в 14-ата Кристиан Стуати даде аванс на каталунския тим.

Две минути след това резултатът отново беше равен след попадение на Максимилиано Гомес. Селта успя да излезе отново напред четвърт час преди края след гол на Даниел Вас, а четири минути преди края Хуанпе вкара за 3:3

Така Жирона събра актив от шест точки и излезе на 15-о място в класирането. Със същия актив са Лас Палмас и Ейбар, които имат мач по-малко. Селта е на 11-а позиция с 8 точки.