Еспаньол разби новака Леганес с класическото 3:0 в среща от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион и записа първа домакинска победа от началото на сезона.

През първото полувреме нямаше кой знае колко голови положения и логично не бяха реализирани попадения. В 30-ата минута вратарят на гостите Йон Серантес напусна принудително заради контузия и вместо него мачът доигра Бриньоли.

В началото на втората част домакините поведоха след гол на Жерард Морено (47) след пас на Хосе Хурадо. Малко след това Лео Баптищао изведе на празна врата Пабло Пиати (51), който направи резултата 2:0. В самия край на мача Хурадо напредна и изведе прекрасно Пиати (88), който не пропусна сам срещу вратаря и с втория си гол в мача оформи крайното 3:0.

С първия си домакински успех за сезона Еспаньол се изкачи на десето място с 18 точки. Легане е на 15-а позиция с 13 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!