Реал Сосиедад пропусна шанса да се изкачи поне за няколко часа на върха в испанската Ла Лига, след като отстъпи с 0:1 в гостуването си на Еспаньол от 15-ия кръг.

През първата част двата тима не успяха да вкарат гол от създадените положение пред някоя от вратите.

След почивката в 63-ата минута Аднан Янузай стреля от далеч, но топката разтресе зловещо напречната греда на домакините. В 77-ата минута Раул де Томас отправи изстрел към вратата на гостите, но Ремиро отрази удара. Топката обаче стигна до Янхел Ерера и от границата на наказателното поле той я прати в мрежата за 1:0, а това се оказа и единственият гол в мача.

След загубата си баските останаха на второ място в първенството и с точка по-малко от Реал Мадрид. Еспаньол пък се изкачи на 9-ото място с 20 точки.

В друга среща от кръга днес Бетис срази Леванте с 3:1 и излезе четвърти с 27 точки, оставяйки съперника на последната позиция.