Лидерът в Ла Лига Атлетико Мадрид постигна труден успех с 1:0 над Алавес в мач от 28-ия кръг. В герои за тима на Диего Симеоне се превърнаха Луис Суарес и Ян Облак. Нападателят реализира своя гол номер 500 в кариерата си, а вратарят спаси дузпа в заключителните минути.

Първото полувреме завърши без гол, като гостите определено не стояха като аутсайдер и успяваха да създадат ситуации пред вратата на столичани. Атлетико взе превес след 30-ата минута, а добри положения пропиляха Суарес и Кореа.

Домакините поведоха в 54-ата минута с 19-ия гол на Луис Суарес в Ла Лига този сезон. Уругваецът вкара с летящ плонж, засичайки =центриране на Трипиър отдясно.

Голът окричи "дюшекчиите", които пропуснаха няколко добри положения за второ попадение.

Драмата настъпи в 86-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на Алавес, но Ян Облак реагира фантастично и спаси удара от бялата точка на Хоселу.

Атлетико увеличи аванса си на върха и има преднина от шест точки пред Реал Мадрид и седем точки пред Барселона. Алавес пък остана в зоната на изпадащите и изостава с две точки от 17-ия Елче.