Барселона разби опашкаря Алавес с 5:0 като гост в мач от последния кръг на шампионата на Испания. След като в предишния кръг каталунците бяха детронирани от Реал (Мадрид) и сдадоха титлата, сега се развихриха и удариха три греди (Рики Пуч, Артуро Видал и Меси) през първия четвърт час.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Младата надежда в атака Ансу Фати откри резултата в 24-ата минута след пас на Меси, който направи асистенция номер 21 в рамките на един сезон и подобри рекорда на Шави. Самият Меси удвои 10 минути по-късно за 2:0, а Луис Суарес направи 3:0 минута преди края на първата част.

След час игра резервата Нелсон Семедо направи 4:0, а крайният резултат 5:0 оформи Меси в 75-ата минута. Така аржентинецът вече има 4 гола повече от Карим Бензема в битката за голмайстор в първенството, като французинът ще има възможност да каже последната си дума при гостуването на Леганес от 22:00 часа тази вечер.