ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Атлетико (Мадрид) разби Райо Валекано със 7:0 като гост в последна среща от третия кръг на испанската Ла Лига.

"Дюшекчиите" поведоха с 3:0 за едно полувреме, а през втората част добавиха още четири попадения. Алваро Мората се отличи с хеттрик. Успехът със седем гола е исторически за Атлетико срещу Райо , като най-изразителната победа над съперника досега бе 5:0 през 2013 г.

Головото шоу стартира още във втората минута, когато Антоан Гризман сложи край на головата си суша и откри резултата, засичайки от движение центриране на Родриго де Паул.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В 16-ата минута резултатът бе удвоен. Саул Нигес проби отляво и подаде успоредно на голлинията, където Мемфис Депай отблизо засече във вратата за 0:2.

Третият гол падна в 36-ата минута. Науел Молина бе изведен по дясното крило и с прецизен удар прокара топката през краката на вратаря.

В 73-тата минута Алваро Мората получи пас зад защитата и бе точен за 0:4.  Десет минути преди края Анхел Корея се възползва от грешка на вратаря на съперника, който буквално му подари топката, а аржентинецът му "благодари", като технично го прехвърли за 0:5.

В 84-тата минута Мората заби втория си гол в мача. Атлетико организира светкавична контраатака, нападателят получи пас на скорост и бе точен за 0:6.

Мората имаше пръст и в последното 7-о попадение. Той асистира на Маркос Йоренте, който нахлу от задна позиция и с удар по земя оформи крайния резултат.

С успеха Атлетико излезе на второ място с по-добра голова разлика (10:1) от Жирона и Барселона, изоставайки на две точки от лидера Реал.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!