Атлетико (Мадрид) победи Валенсия с 1:0 като гост в среща от третия кръг на Примера дивисион.

Двубоят започна с отменен заради засада гол за мадридчани още в четвъртата минута, дело на Алваро Мората. След 20 минути и попадение на Валенсия не бе зачетено, но заради нарушение, което реферът видя след преглед на ситуацията с ВАР.

Пет минути преди края домакините Тиери Корея получи червен картон за фаул срещу Мората, но след ВАР съдията го върна в игра и му показа само жълт.

В 64-ата минута треньорът на Атлетико Диего Симеоне направи най-важната си смяна в мача и пусна Антоан Гризман.

Французинът се разписа само две минути след това, след като пое топката и стреля от границата на наказателното поле (1:0). Минути преди края Матеус Куня вкара топката във вратата на Валенсия, но реферът отмени попадението заради засада.

Минута преди края Гризман можеше да удвои аванса на тима си, но стреля право във вратаря на Валенсия.

Така Атлетико стигна до шестата позиция с 6 точки от три мача, докато Валенсия е на 14-о място с 3.