Виляреал се издъни у дома и завърши 1:1 с Депортивно (Ла Коруня) в среща от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. Турският нападател Енес Юнал (30) се разписа преди почивката за „жълтата подводница” след пас на Карлос Бака. През втората част обаче играчите на Хави Кайеха не успяха да задържат аванса си и румънският нападател Флорин Андоне (84) донесе точката за галисийци след пас на Сидней. След четвъртото равенство за сезона Виляреал е шести с 28 точки. Ла Коруня също записа четвърто реми и изплува над опасната зона, заемайки 17-а позиция с 16 точки.

В същото време Атлетик (Билбао) срази у дома Алавес с 2:0 и записа шеста победа за сезона. Ечейта (8) даде ранен аванс на баските след пас на Сусаета, а след почивката Ариц Адурис (64-дузпа) подсигури трите точки за домакините. Атлетик вече е осми с 24 точки, а Алавес допусна 13-а загуба и е на 18-о място с 15 точки.