Грандът Атлетико (Мадрид) завърши 1:1 при визитата си на последния Еспаньол в мач от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион и въпреки издънката се върна на четвъртата позиция.

В 24-ата минута Стефан Савич си вкара автогол и даде преднина на домакините. До края на полувремето „дюшекчиите“ не успяха да се поправят, но секунди след почивката Саул Нигес (46) изравни.

Футболистите на Диего Симеоне не успяха да стигнат до пълен обрат и в крайна сметка си тръгнаха само с точка от Барселона.

След равенството „папагалчетата“ остават последни с 20 точки и по-лоша голова разлика от намиращия се пред тях Леганес. Те са на 5 точки от спасителната 17-а позиция, на която е Селта.

Атлетико се върна на четвъртото място с 44 точки и изостава на 2 от третия Севиля, но има една аванс пред Реал Сосиедад, 2 пред Хетафе и 3 пред Валенсия.

В други срещи от кръга днес Севиля надви у дома Осасуна с 3:2, а Атлетик (Билбао) победи с 1:0 гостуващия Виляреал.