Изненадата този сезон Алавес обърна у дома Валенсия с 2:1 в мач от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион и изпревари Реал (Мадрид) на четвъртата позиция.

Дани Парехо (14) изведе „прилепите“ напред в резултата, но те допуснаха пълен обрат още до края на първата част. Борха Бастонм (21) и Томас Пина (45+2) донесоха трите точки за домакините след подавания на Марипан и Лагуардиа. След почивката нямаше друго попадения.

Това бе девети успех за Алавес, който измести Реал от четвъртата позиция със своите 31 точки, но е и с мач повече. Валенсия инкасира четвърто поражение и е на 11-о място с 22 точки.

По-рано през деня Валядолид загуби от гостуващия Райо Валекано с 0:1. Алваро Медран (1) с ранен гол донесе трите точки за „пчеличките“, които остават предпоследни с 16 точки след четвъртата си победа за сезона. Валядолид допусна седма загуба в шампионата и е 14-и с 21 точки.