Изненадата на сезона в испанския елит Алавес спечели с 2:1 при визитата си на Виляреал в среща от 24-ия кръг на Примера дивисион и се изкачи до четвъртата позиция във временното класиране преди другите мачове.

През първата част на „Естадио де ла Серамика“ нямаше попадения, а след почивката Марипан (54) и Такаши Инуи (77) донесоха победата за гостите. Санти Касорла (61-дузпа) се разписа за домакините, но това не бе достатъчно дори за точка.

След 11-ата си победа през сезона Алавес е четвърти с 40 точки. „Жълтата подводница“ пък не може да изплува над опасната зона и заема 18-о място с 23 точки, изоставайки на 2 от спасителното 17-о място, на което е Селта, но и с мач по-малко.

По-рано през деня Еспаньол срази у дома Валядолид с 3:1 и събра 33 точки на 11-а позиция. Валядолид е 16-и с 26 точки.