Кадис срази у дома Жирона с 2:0 в мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига и се измъкна от зоната на изпадащите.

Още в 6-ата минута Тео Бонгонда центрира в наказателното поле на Жирона, където Гонсало Ескаланте засече и даде ранен аванс на домакините. Те продължиха да натискат и в 34-ата минута Бонгонда намери Серхио Гуардиола, който от далечна дистанция не остави никакви шансове на Пауло Гасанига за 2:0.

През второто полувреме опасните положения пред някоя от двете врати липсваха и двата тима дори нямаха точен удар.

След този успех Кадис се изкачи до 15-о място във временното класиране в Ла Лига с 22 точки, оставяйки зад себе си Еспаньол, Севиля и Валенсия. Жирона е на 11-о място с 24 точки и на четири пред опасната зона.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!