Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Това са двамата обичайни заподозрени, когато става въпрос за показване  на умения и отбелязване на голове в "Ел Класико". Големият мач е от 17:15 часа тази вечер, а всички погледи ще бъдат отправени към двамата с очакването именно някой от тях да направи разликата.

Ето какво постигнаха двамата към момента през сезона в Испания: Роналдо - 10 мача, 851 изиграни минути, 10 гола и 1 асистенция, докато Меси има 8 двубоя, 754 минути, 9 гола и 3 асистенции.

В Шампионската лига: Роналдо има 5 мача, 450 минути, 2 гола и 4 асистенции, докато аржентинецът има 4 мача, 360 минути, 9 гола и 2 асистенции.

За националните си отбори от началото на сезона: Роналдо е с 3 мача, 270 минути и 7 гола за Португалия, докато Меси също е изиграл 3 мача, 372 минути и има 5 гола и 4 асистенции.

Интересно е представянето им и в "Ел Класико" до момента, като и двамата имат изиграни по 25 мача. Меси има 12 победи срещу 7 за Роналдо (6 равенства), но португалецът има гол повече 16:15.

"Камп Ноу", който е арена на днешния сблъсък, пък определено е любимо място за Кристиано Роналдо. Той има 6 победи срещу 3 за Меси (4-2 в Примера дивисион) и 10:5 голове в полза на португалеца.