Реал (Мадрид) победи с 2:1 Севиля на своя стадион и излезе начело в класирането на Примера. "Кралете" стигнаха до успеха с две попадения на Каземиро, докато за андалусийци се разписа Люк де Йонг.

Първото полувреме бе спокойно, като заслужава да се отбележи единствено отменено попадение на гостите. ВАР се намеси и правилно отсъди, че резултатът трябва да остане 0:0.

Отборът на Зинедин Зидан откри резултата в 57-ата минута, след като Йович изведе Каземиро в отлична позиция и реализира.

Само 8 минути по-късно обаче Севила изравни. Люк де Йонг прониза Куртоа с великолепен удар.

В 69-ата минута отново Каземиро бе в прегръдките на своите съотборници, след като отблизо се разписа във вратата на севилци.

До края на двубоя нови голове не паднаха и Реал спечели двубоя като изпревари Барселона, но е с мач повече. Севиля са на 4-ото място с 35 точки.