Спечелилият единствено срещу лидера Барселона (2:1) като домакин преди този кръг Леганес излъга вкъщи Райо Валекано с 1:0 в среща от осмия кръг на испанската Примера дивисион и след втория си успех за сезона се отлепи от дъното.

Гуидо Карийо (14) вкара единствения гол в мача след центриране на Микаел Сантос. Две минути преди края на първата част Джонатан Силва от домакините поиска дузпа, но съдията не видя нарушение.

През втората част домакините заиграха по-спокойно, а „пчеличните“ тръгнаха по-смело в атака и можеха да изравнят в 73-ата минута, но Алваро Медран прати топката в гредата. В 82-ата Медран беше изгонен с втори жълт и червен картон за груб фаул срещу Микел Весга. Така гостите завършиха мача в намален състав и нямаха повече възможности да изравнят.

След втори си успех Леганес се отлепи от последната позиция и заема 18-о място със 7 точки. Райо Валекано е предпоследен с 5 точки, колкото има и Уеска, който утре гостува на Валядолид.