Победилият Реал (Мадрид) с 1:0 като гост през октомври Кадис шокира и Барселона, но с 2:1 на свой терен в мач от 12-ия кръг на испанската Ла Лига и излезе на пета позиция във временното класиране.

Каталунците имаха инциативата от началото, но въпреки това в 8-ата минута домакините стигнаха до корнер и след изпълнението му поведоха в резултата. Топката беше центрирана на първа греда, а оттам отклонена от Оскар Мингеса, който плонжира и насочи в собствената врата. Марк-Андре тер Щеген успя да избие, но на крака на Алваро Хименес, който вкара от голлинията за 1:0.

В 14-ата минута Сержиньо Дест центрира отдясно ниско и остро, Гризман се размина, а Коутиньо от малък ъгъл шутира над гредата. До края на полувремето се играеше почти изцяло в половината на домакините, а пропуски от каталунците направиха Мартин Брайтуайт и Лионел Меси, който в 42-ата минута опита да вкара директно от поредния корнер, но вратарят Ледесма успя да избие над гредата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

И след почивката вратарят на домакините Ледесма продължи да отчайва нападателите на гостите, които все пак успяха да изравнят. В 57-ата минута Жорди Алба получи топка в наказателното поле, опита ниско центриране, топката се отклони от крака на Алкала и влезе в мрежата за 1:1.

Радостта на каталунците не бе много дълга, защото в 63-ата минута защитата им направи безобразна грешка. Жорди Алба изпълни тъч с връщане назад към Лангле, който не успя да овладее и разчиташе на Марк-Андре тер Щеген да поправи грешката му. Алваро Негредо изпревари германския страж и след това вкара с лекота на опразнената врата за 2:1.

До края на мача гостите опитаха всичко по силите си да изравнят, но Ледесма бе блестящ на вратата си и спасяваше всеки един точен удар.

След победата си Кадис събра 18 точки и се изкачи на петата позиция. Барселона остава на седмо място с 14 точки от 10 мача и е на 12 точки от върха.