Бетис победи Осасуна с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига и продължава да е без поражение у дома.

Севилци откриха резултата в първата минута от продължението на първата част Бетис. Иско намери Уилиан Жозе в наказателното поле и той отблизо прати топката в горния ляв ъгъл - 1:0.

Попадение на гостите не бе признато заради засада в 50-ата минута, а след малко повече от час реферът свири дузпа за Севиля. След преразглеждане с ВАР двете решения отпаднаха.

В 86-ата минута Осасуна вкара за 1:1 с първия си точен удар в срещата. Рубен Гарсия преодоля Хуан Миранда, навлезе в наказателното поле и се разписа за 1:1.

В четвъртата минута от добавеното време на срещата Иско и Ез Абде разиграха при корнер, мароканецът пробва центриране, но последва намеса на бранител на Осасуна, топката се върна в Иско, който от въздуха се разписа за крайното 2:1.

Бетис е на седмо място със 17 точки, докато Осасуна е на 11-а позиция с 13.