Барселона завърши при 1:1 като гост на Райо Валекано в двубой от 14-ия кръг на Ла Лига.

Каталунците играха без титулярния си вратар Марк-Андре тер Стеген, a домакините успяха да вкаран на заместника му Иняки Пеня в 39-ата минута за 1:0. Унай Лопес стеля от дистанция и успя да намери десния ъгъл.

Малко преди да изтече час игра Педри отправи опасен удар с глава към вратата на Райо Валекано.

Барса имаше претенции за дузпа в 67-ата минута за падане на левия бек Алехандро Балде, но съдията не даде сигнал.

Изравнителен гол все пак падна в 82-ата минута, когато Флориан Лежюн насочи топката в собствената си врата, пресичайки центриране към Левандовски (1:1).

Каталунците нямат победа в пети пореден мач срещу отбора от мадридското предградие Вайекас. Тимът на Шави остава на трета позиция в класирането, на точка от Реал (Мадрид) и на три зад лидера Жирона, които са с мач по-малко.

РАЙО ВАЛЕКАНО - БАРСЕЛОНА 1:1
1:0 Унай Лопес (39'), 1:1 Флориан Лежюн (82' автогол)