Осасуна победи Райо Валекано с 1:0 в първата среща от 17-ия кръг на испанската Ла Лига след гол дълбоко в добавеното време.

В редовното време двата тима не успяха да си отбележат, макар да имаха своите шансове. Положения имаше и пред двете врати, като и двата тима треснаха и по една греда. Първо малшансът сполетя гостите, след като удар на Флориан Лежюн срещна дясната греда в 10-ата минута, а в 79-ата минута изстрел с глава на Икер Муньос за домакините разтресе напречната греда.

Така изглеждаше, че мачът ще завърши при нулево реми, но в 95-ата минута късметът все пак се усмихна на Осасуна. При центриране от корнер Раул Гарсия бе изпуснат в близост до вратата и с глава донесе успеха на тима от Памплона.

Така Осасуна събра актив от 19 точки и излезе на 12-тото място във временното класиране. Райо Валекано пък се намира на 10-ата позиция с 20 точки в актива си.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!