Реал (Мадрид) записа 23-а победа в Испания, след като се наложи трудно с 3:2 над опашкаря Спортинг (Хихон).

Капитанът Серхио Рамос изведе резервите на "белите" за битка със слабака, но трябваше да треперят до последната минута преди да си осигурят победата.

Дуйе Коп изведе Спортинг напред в 14-ата минута, но Иско изравни три по-късно. В 50-ата Весга отново вкара за домакините от Хихон, но девет по-късно Алваро Мората изравни. Победният гол бе дело на Иско, който се разписа в последната минута, когато на терена вече се бяха появили титулярите Марсело и Каземиро.

Реал остава на 6 точки пред Барса след 31 изиграни мача, но каталунците играят от 21:45 часа с Реал Сосиедад, докато "белите" имат отложен мач със Селта.