Майорка направи късен обрат и спечели срещу Хетафе с 2:1 като гост в мач от последния 38-и кръг от испанската Ла Лига.

Двубоят ще се запомни и с тежката контузия на вратаря на гостите Давид Сория, след сблъсък с Ларин на границата на наказателното поле четвърт час преди края.

На терена влезе дори линейка, а стражът бе закрит с покривало и не се виждаше колко тежко е състоянието му. След като в продължение на повече от 10 минути му бе оказвана помощ, Сория в крайна сметка напусна терена на крака.

Първото полувреме завърши без голове, но още в 47-ата минута Гастон Алварес изведе тима на Хетафе напред. Домакините дълго време се виждаха победители в мача, но Ведат Мурики изравни за Майорка в последната минута на мача, а в добавеното време Пабло Мафео донесе трите точки на островитяните.

Така Майорка завърши сезона на 14-а позиция с 40 точки, а Хетафе е две места по-нагоре в класирането.