Майорка записа драматична победа над Атлетик (Билбао) с 3:2 у дома в двубой от 24-ия кръг на Ла Лига.

Домакините поведоха в 22-ата минута от дузпа, реализирана от Салва Севиля (1:0) Само осем минути по-късно домакините вече водиха с 2:0, след като при разбъркване в наказателното поле Анхел удвои преднината на Майорка.

Атлетик Билбао успя да върне един гол в 59-ата минута с гол на Раул Гарсия след пас на Юри Берчиче (2:1), а само две минути след това баските стигнаха до равенството с попадение на Алекс Беренгер (2:2). Две минути преди края Кубо се разписа за крайното 3:2, след като топката се отби в гредата, а след това и в гърба на вратаря на гостите Унай Симон.

С победата Майорка събра актив от 26 точки на 15-ото място в Ла Лига. Атлетик Билбао е осми с 34.