Лас Палмас победи у дома Спортинг (Хихон) с 1:0 в мач от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. Набил Ел Зар (55) вкара гола за успеха на тима от Канарските острови.

Възпитаниците на Кике Сетиен доминираха през първата част, но направиха няколко пропуска. Гостите от Хихон играеха предимно в защита и не допуснаха гол преди почивката.

В 53-ата минута Виера отправи удар от 20 метра и топката се отби в гредата около сглобката, а две минути по-късно усилията на "жълтите" донесоха резултат. Кевин-Принс Боатенг проби отляво, центрира ниско към Набил Ел Зар, който се разписа за 1:0. Гостите се активизираха след гола и до края на мача направиха пропуски чрез Виктор Родригес и Кевин-Принс Боатенг, който в 79-ата минута не успя да вкара топката от три метра в опразнената врата.

След победата си Лас Палмас излезе на осма позиция с 24 точки преди останалите срещи от кръга. След четвъртата си порецдна загуба във всички турнири Спортинг (Хихон) е в зоната на изпадащите на 18-о място с 12 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН -ТУК!