Лас Палмас победи Валенсия с 2:0 в мач от 24-ия кръг на испанската Ла Лига и така изпревари именно „прилепите“ на 8-ото място във временното класиране, като и двата тима имат по 35 точки. Точни за домакините от Канарските острови бяха Алекс Суарес и Марк Кардона.

Първото полувреме на двубоя бе равностойно, но без да предложи много чисти голови положения пред двете врати.

Десет минути след началото на втората част съдията подмина една ситуация, при която Максимо Пероне сякаш докосна топката с ръка, и не отсъди дузпа за Валенсия.

Гостите имаха нелош шанс в 76-ата минута, когато Хесус Васкес засече центриране от фланга, но прати топката покрай вратата. Минута преди края на редовното време обаче, Лас Палмас вкара гол. Марк Кардона центрира добре отляво, а в наказателното поле Алекс Суарес засече топката с глава и я прати в мрежата. Това бе първият му гол за островитяните в Ла Лига, като той бе победен в мача срещу „прилепите“. До края на мача Лас Палмас стигна и до втори гол, който бе дело на Марк Кардона в 5-ата минута на добавеното време.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!