Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Сезонът в Ла Лига завърши с емоционалното сбогуване на легендата на Бетис Хоакин Санчес, който сложи края на своята забележителна кариера при равенството 1:1 срещу гостуващия Валенсия, а точката се оказа достатъчна за „прилепите“ да се спасят от изпадане.

41-годишният Хоакин Санчес започна като титуляр и записа рекорден 622-и мач, като по този начин изравни легендарния вратар на Барселона Андони Субисарета. Двамата са футболистите с най-много изиграни мачове в Ла Лига.

Бетис поведе в резултата още в 1-ата минута, когато Хуан Миранда демонстрира страхотен поглед върху играта, намирайки Айосе Перес в наказателното поле, а ударът от движение на последения попадна право в долния десен ъгъл на вратата на Гиорги Мамардашвили.

Андре Алмейда отбеляза гол във вратата на Клаудио Браво в 7-ата минута, но попадението не беше зачетено заради засада.

Двата тима продължиха да пропускат пред противниковите врати, за да се стигне до 63-ата минута, когато съдията Хавиер Алберола Рохас свири дузпа за Валенсия за игра с ръка на Гуидо Родригес. Реферът разгледа ситуацията с ВАР и след това промени решението си, като отмени първоначално отсъдения от него наказателен удар.

Все пак Валенсия успя да изравни резултата в 71-ата минута, когато Нико Гонсалес пусна отличен извеждащ пас към Диего Лопес зад гърба на отбраната на Бетис. Лопес изскочи сам срещу Клаудио Браво и го преодоля за 1:1.

Валенсия завърши мача с човек по-малко, след като Юнус Муса бе изгонен с директен червен картон в 81-ата минута. Първоначално съдията Хавиер Рохас му показа само жълт картон, но след намесата на ВАР промени решението си и го изгони с директен червен картон.

След равенството Бетис завърши шести с 60 точки и ще играе в Лига Европа, а Валенсия се спаси от изпадане, приключвайки сезона на 16-а позиция с 42 точки.

Резултати от всички срещи в последния 38-и кръг на испанската Ла Лига:

Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао) 1:1
0:1 Ойхан Сансет (49), 1:1 Карим Бензема (72-дузпа)

Виляреал - Атлетико Мадрид 2:2
1:0 Николас Джаксън (9), 1:1 Анхел Кореа (18), 1:2 Анхел Кореа (56), 2:2 Хорхе Паскуал (90+2)

Майорка - Райо Валекано 3:0
1:0 Ведат Мурики (50), Копете (71), 3:0 Анхел (90+3)

Осасуна - Жирона 2:1
1:0 Анте Будимир (52), 2:0 Анте Будимир (55), 2:1 Рейниер (75)

Реал Сосиедад - Севиля 2:1
1:0 Брайс Мендес (27), 2:0 Мохамед-Али Чо (73), 2:1 Ерик Ламела (77)

Бетис - Валенсия 1:1
1:0 Айосе Перес (1), 1:1 Диего Лопес (71)

Селта - Барселона 2:1
1:0 Габри Вейга (42), 2:0 Габри Вейга (65), 2:1 Ансу Фати (79)

Валядолид - Хетафе 0:0

Елче - Кадис 1:1
0:1 Гонсало Ескаланте (10), 1:1 Лукас Бойе (71)

Еспаньол - Алмерия 3:3
0:1 Ел Билал Туре (11), 1:1 Хави Пуадо (13), 2:1 Ронаел Пиер-Габриел (49), 2:2 Адриан Ембарда (69), 3:2 Лука Колеошо (73), 3:3 Адриан Ембарба (87-дузпа)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!