Барселона победи Атлетик (Билбао) с 2:1 в мач от втория кръг на Ла Лига. Ламин Ямал откри за тима на новия треньор Ханзи Флик в 25-ата минута, а Ойхан Сансет изравни от дузпа за баските в 42-ата.

Роберт Левандовски в 75-ата минута обаче върна аванса на домакините с третия си гол за сезона, оказал се и победен.

Полякът отново игра на висота, като преди попадението си удари и две греди и направи още няколко пропуска.

Каталунците бяха по-добрият отбор, играха вдъхновено и заслужено се поздравиха с успех, макар и да имаха немалко проблеми със състава си. Така Барса е единственият тим дотук в Ла Лига, заедно със Селта, който стартира с две победи в първите си два мача.

Атлетик (Билбао) пък остава само с една точка след първите си две срещи. Звездата на тима и голяма трансферна цел на Барса Нико Уилямс създаде известни проблеми на каталунците и бе в основата за спечелената дузпа на тима си, но като цяло бе опазен от защитата на домакините.