ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лидерът в Примера дивисион Жирона допусна сензационно равенство 0:0 като гост на последния в таблицата Алмерия.

Домакините тръгнаха ударно и създадоха няколко възможности за гол през първата част. Серхио Арибас стреля опасно в 11-ата минута, а Серхио Арибас също бе на крачка от гола в 36-ата минута след изстрел с глава.

До края на полувремето той и Едгар Гонсалес застрашиха вратата на лидера в класирането, но не намериха целта. Минути след почивката Лео Баптищао пропиля пореден шанс за гол във вратата на Жирона.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Домакините имаха претенции за дузпа в 70-ата минута заради игра с ръка, но реферът прецени, че няма нарушение. Жирона остана с човек по-малко в 80-ата минута след грубо влизане.

В продължението на мача Ларджи Рамазани пропусна последния шанс на Алмерия за успех в срещата.

Жирона остава лидер в класирането на точка пред Реал (Мадрид), който е с мач по-малко и тази вечер играе с Барселона във финала за Суперкупата на Испания (21:00 часа българско време).

Алмерия е твърдо на последната позиция с 6 точки от 20 срещи и продължава да е без победа този сезон.