Атлетик (Билбао) и Хетафе завършиха 0:0 в първия си мач за сезона в испанската Примера дивисион.

Още в 9-ата минута на мача гостите от Кастийя претендираха за гол, твърдейки, че топката е преминала голлинията, но попадение не бе преизнато. Хорхе Молина шутира, а Кепа Арисабалага отрази удара. Повторенията показаха, че по-скоро топката преминава голлинията, но в испанския елит не е въведено използването на видео технологиите при такива спорни положения, а съдията прецени, че не трябва да посочва центъра.

До края на полувремето на два пъти пропуски за домакините направи Иняки Уилямс, а веднъж близо до гола бе и Муниаин.

След почивката в 59-ата минута баските поискаха дузпа, а повторенията показаха, че по-скоро Кала фаулира Аймерик Лапорт. Минута по-късно Кала пък направи пропуск пред вратата на “лъвовете”.

В 65-ата минута Алваро Хименес получи втори жълт картон и гостите от едноименното мадридско предградие Хетафе доиграха мача в намален състав. Домакините не се възползваха от числения си превес и не успяха да реализират гол. Отново най-чистото положение за тях до края на срещата пропиля Иняки Уилямс.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!