Малага продължава без победа вече девети пореден мач в Примера дивисион, но въпреки това спря Виляреал в битката за място в Топ 5 на класирането. Тимът от Андалусия направи 1:1 като гост на „жълтата подводница“ в среща от 22 кръг.

Чарлес откри резултата в 14-ата минута, когато с глава засече центриране отдясно на Роберто Росалес. Виляреал стигна до равенството в 62-ата минута. Бруно беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Росалес срещу Никола Сансоне.

Девет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Роберто Сориано получи директен червен картон заради нарушение срещу Игнасио Камачо.

Така Малага събра 23 точки и остана на 14-о място в класирането. Виляреал е шести с 36 точки, на три зад петия Атлетико (Мадрид) и на една пред Атлетик (Билбао).