Майорка излъга у дома Селта с 1:0 в първия мач от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Даниел Родригес (59).

Още в 16-ата минута Родригес бе много близо до това да осигури ранен аванс на домакините, но вратарят Агустин Марчесин отрази удара му с глава.

Йорген Странд Ларсен от гостите получи прецизно подаване в 48-ата минута, но Педраг Райкович се намеси и предотврати гол във вратата си.

В 59-ата минута Пабло Мафео намери Даниел Родригес в наказателното поле на Селта и той с премерен удар вкара гола за 1:0. Краят на мача бе белязан от нерви на терена, но не се стигна до сблъсъци.

След успеха Майорка заема 10-ото място във временното класиране с 25 точки, докато Селта се бори за оцеляването си и е на 16-а позиция със 17 точки.