Една от големите звезди на Реал (Мадрид) Гарет Бейл се завърна на терена с гол. Възстaновяващият се дълго време от контузия уелсец се разписа при домакинския успех с 2:0 над Еспаньол в среща от 23-ия кръг на Примера дивисион.

"Кралете" взеха инициативата още в самото начало на мача и до края не я изпуснаха. В 33-ата минута Мората изведе домакините напред в резултата, възползвайки се от пас на Иско.

През втората част играчите на Реал продължиха да действат по-активно и на няколко пъти можеха да удвоят. С пропуски обаче се отличиха Начо, Мората, Кроос и Роналдо.

В 72-ата минута на терена се появи Гарет Бейл и само 11 по-късно записа името си сред голмайсторите. Той беше изведен от Иско сам срещу вратаря и с хитър удар в далечния ъгъл реализира, оформяйки крайния резултат.

След успеха си "кралете" са лидери с актив от 52 точки и имат 4 точки пред Барса, но и мач по-малко.