Кристиано Роналдо направи мечтано завръщане на терена. Португалецът, който не беше играл от финала на Евро 2016 заради травма, отбеляза гол при домакинската победа на Реал (Мадрид) с 3:0 над Осасуна в мач от третия кръг на Примера дивисион.

Звездата на световния футбол имаше нужда от малко повече от 5 минути, за да реализира. Той се разписа на празна врата след пас на Гарет Бейл.

В следващите минути "кралете" бяха пълни господари на терена, но с пропуски се отличиха Бейл, Роналдо и Тони Кроос.

Гостите стигнаха до най-добрата си ситуация за гол в 39-ата минута. Унай Гарсия засече с глава центриране на Ойер, но топката срещна напречната греда на вратата, пазена от Кико Касийя.

Само минута по-късно Реал поведе с 2:0. Точен беше Данило, който вкара от добавка. В добавеното време на първата част Серхио Рамос направи резултата класически, засичайки центриране от корнер.

Второто полувреме започна вихрено за "белите", които реализираха два гола за 17 минути. Пепе направи 4:0 в 56-ата минута, а само шест по-късно и Лука Модрич записа името си сред голмайсторите. В 64-ата Ориол Риера намали за 1:5. Малко по-късно той можеше да реализира второто си попадение в мача, но пропусна дузпа. Все пак в 74-ата минута Осасуна стигна до втори гол, дело на Давид Гарсия. Минута по-късно гостите останаха с десет човека на терена, след като Бонини беше изгонен за втори жълт картон.

Във временното класиране Реал заема първо място с актив от 9 точки.

Резултат с изображение за real madridРеал (Мадрид): Касия, Рамос, Пепе, Данило, Начо, Модрич (63 - Асенсио), Бейл, Кроос, Ковачич, Роналдо (66 - Бензема) , Мората
Треньор: Зинедин Зидан

Резултат с изображение за osasunaОсасуна: Перес, Флано, Ойер, Фуентес, Бонин, Давид Гарсия, Унай Гарсия, Де Лас Куевас (71 - Торес) , Тиенца, Ривиер (61 - Ориол Риера), Кенан (53 - Ромеро)
Треньор: Мартин Монреал